Hledat

Kontakt

Zde mě můžete kontaktovat

Přihlášení

Důkaz

28-30.4.2022

Tato povídka byla napsaná pro druhý ročník soutěže Spisonátor 2022, který pořádá knihovna Blansko. Zadání soutěže požadovalo sci-fi detektivku. Uzávěrka soutěže proběhla 30.4.2022, prozatím se stále čeká na výsledky, takže klasicky zde na stránkách je zatím jen malá část... 😊


 ♦♦♦

Fília Gordon přistála v Nevadské poušti 30. dubna 2022. Její výsadkový modul dosedl na úpatí vyprahlé rokliny poblíž jezera Groom Lake neuvěřitelně zlehka, bylo to téměř jako pohlazení. Fília vystoupila oblečená do vojenské uniformy. Ta však byla, stejně jak příjmení, smyšlený příběh v místním jazyce a koneckonců i lidské tělo pouze součástí kamufláže pro případ, že by musela přijít do kontaktu s člověkem. Přes uniformu měla přehozený jemný povlak maskovacího obleku, díky kterému byla její přítomnost utajená čemukoli živému a prakticky nezjistitelná technologií této poněkud primitivní planety. Sáhla do přistávacího modulu, zmáčkla malé tlačítko a modul zmizel. Rozplynul se v prostoru i čase. Přesněji byl pořád na svém místě, ale o necelých dvanáct hodin později. Dostatek času na sehnání důkazů.

Fília upravila svůj maskovací přehoz na nejvyšší utajení, doslova se rozplynula ve chvějícím se ovzduší pouště a nechala se přenést přes dvě kontrolní stanoviště hlavního komplexu budov Oblasti 51. Přistála nedaleko hangáru, ve kterém podle vyšetřovacího spisu byla těla. Pohybovalo se zde několik příslušníků armády, žádný jí nevěnoval pozornost. Jak by mohl. Nebyla tam.

Fília přešla vstupem do hangáru, zamířila na jeho východní konec a výtahem sjela do osmnáctého podzemního patra. Mladý voják, který držel hlídku u zvlášť zabezpečeného prostoru Komplexu A, byl překvapen, když se dveře výtahu otevřely, ale nikdo z něj nevyšel. Fília kolem něj prošla a vstoupila do bludiště chodeb. Teď už to bylo horší. Nevěděla kam přesně má jít. Problém byl v tom, že ve spisu byly podrobně zaznamenány všechny události od zřícení stroje, přes příchod zástupců zdejší armády k místu havárie a zajetí přeživších členů posádky, až po jejich převoz do komplexu budov v Oblasti 51. To vše bylo zaznamenáno a odesláno v poslední zprávě sledovacího modulu na oběžné dráze. Pak však veškeré stopy končí.

 ♦♦♦

Komentáře

Napište číslo 100 slovem

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky


Nepřihlášený