Hledat

Kontakt

Zde mě můžete kontaktovat

Přihlášení

Básnička na přání

Má někdo z vašich blízkých svátek, který byste s ním chtěli oslavit jiným způsobem, než klasickým, ač praktickým dárkem, případně běžným přáním, kterých kolují po internetu tisíce a ve kterých se mění jen jméno obdarovaného?

Co tak mu věnovat báseň šitou přímo na míru? Oslovit ho textem, který bude patřit jenom jemu, bude o něm a stane se jeho součástí? Co tak udělat ho středobodem oslavy, někým výjimečným?

Udělejte svým blízkým radost Básničkou na přání, básní psanou přímo na míru!

Jak to probíhá?

Pošlete mi přes objednávkový formulář základní údaje o obdarovaném, o jeho zájmech, povaze, případně o něčem, co v životě dosáhl a co si sám cení. Popíšete mi vlastní představu toho, co by báseň měla obsahovat, co byste chtěli vypíchnout a co je důležité. Rozhodněte se taky pro formu básně - jestli to bude základních dvanáct veršů, nebo něco obsáhlejšího, případně to bude kryptogram, nebo využijete další možnosti popsané níže.

Určitou představu o tom, jak může vypadat báseň na zadaná klíčová slova získáte ZDE.

Když si domluvíme základní věci, já předám náměty do svého řídícího centra, to jest do té tajemné sféry básníkova vědomí, která pracuje nezávisle na něm a která z něj dělá tím, čím je - snílkem o věcech, které nelze uchopit, ale o kterých lze krásně snít.

Může to trvat několik hodin, nebo i několik dnů, protože na každé básni se snažím pracovat jako na něčem jedinečném, jako na neopakovatelném okamžiku stvoření, které se už nikdy více nemusí zopakovat. V každém případě nejpozději během tří dnů máte báseň „na stole“.

 

Jaké jsou možnosti a ceny?

Občas se o někom říká, že je chudý jako básník, já mám spíš za to, že každá dobře odvedená práce si zaslouží patřičnou odměnu. Určit hodnotu díla je těžko, protože co pro jednoho může být geniální dílo, pro jiného je to nesrozumitelné navršení slov. Určit ale cenu díla, je už jednodušší.

Pokud chcete vyjádřit něco opravdu důležité k výročí blízkého člověka, za základ oslavné básně bych pokládal minimálně dvanáct veršů. Cena za jeden verš básně (řádek textu) je 20 kč, tudíž cena základního dvanáctiverší je 240 kč. Pokud námět bude převyšovat základ, za každou další řádek počítejme opět 20 korun, zároveň musíme ovšem udržet formát básně, co se týče slok.

Speciální formou básně je kryptogram, ve kterém první písmena řádků čtená shora dolů dávají nějakou tajenku - například jméno, případně několik slov, větu a tak podobně. Znění tajenky kryptogramu je ovšem nutné dohodnout předem, musí se tomu totiž přizpůsobit počet veršů a tím vytvořit základní kostra básně. A taky se musí připravit samotná tajenka, protože ne všechna písmenka jsou použitelná, jak je vidět na příkladu písmena í níže v příkladu. Daní za složitější kryptogram je jistá míra nesrozumitelnosti textu, což na druhou stranu ale dává prostor fantazii čtenáře, aby v něm nalezl pokaždé trochu jiný význam.
Určit cenu kryptogramu by bylo složitější, protože pokud první písmena řádků mají být nějakým heslem, zbytek básně se jim musí podřídit, ale musí zároveň udržet vlastní myšlenku. Cena básně ve formě kryptogramu zde má proto jednotnou cenu 100 kč. Takže pokud se jedná o základních dvanáct veršů, které mají zároveň obsahovat kryptogram, cena by byla celkem 340 kč. Myslím, že je to v podstatě cena slavnostní kytice, nebo nějakého klasického praktického dárku, s tím rozdílem, že báseň člověku zůstane navždy jako hezká vzpomínka... 😉

Poslední možností, kterou je možné báseň ozvláštnit je vložit ji do obrazu. Pokud mi pošlete nějaký obrázek v co možná nejlepším rozlišení, který má váš blízky v oblibě (může to být třeba námět z oblíbeného filmu, motiv s hudební kapelou atd., s čímž nakonec může souviset i celá báseň...), je možné vám báseň dodat zpracovanou a vloženou do obrazu v Photoshopu.
Zpracování obrazu vyžaduje trochu víc času, a ceny se u různých mistrů Photoshopu odvíjejí od hodiny a jsou to nemalé částky. Pokud netrváte na závratné photoshopové kreativitě myslím, že cena 100 kč za úpravu textu a vložení do obrazu je velice příjemná. Na svůj mail pak dostanete JPG obrázek s textem básně, který pak už jen předáte dotyčnému, případně z něj můžete nechat udělat obraz.

Výsledek všech uvedených kombinací pak může vypadat třeba takhle... 😀

Platba

Všechny možnosti ohledem nové básně pro Váš dárek jsou zahrnuty ve formuláři níže, pak je můžeme ještě doladit mailem, případně telefonicky. No a pak už stačí jen uhradit platbu na číslo účtu 235 201 536 / 0300, a já okamžitě po připsání platby začínám na básni pracovat.

 

Pusťme se do toho, ať přineseme kousek radosti do chmurné doby... 😉

 

Objednávkový formulář

Komentáře

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky


Nepřihlášený