Hledat

Kontakt

Zde mě můžete kontaktovat

Přihlášení

Básnička na přání

Má někdo z vašich blízkých svátek, který byste s ním chtěli oslavit jinak než klasickým, ač praktickým dárkem, případně běžným přáním, jakých kolují po internetu tisíce a mění se v nich jen jméno obdarovaného?

Co mu takhle věnovat báseň šitou přímo na míru? Oslovit ho textem, který bude patřit jenom jemu, bude o něm a stane se jeho součástí? Co takhle udělat ho středobodem oslavy, někým výjimečným?

Udělejte svým blízkým radost Básničkou na přání, básní psanou přímo na míru!

Jak na to

Pošlete mi přes objednávkový formulář základní údaje o obdarovaném, o jeho zájmech, povaze, případně o něčem, čeho v životě dosáhl a čeho si sám cení. Napište mi vlastní představu toho, co by báseň měla obsahovat, co byste chtěli vypíchnout a co je důležité. Rozhodněte se taky pro formu básně − jestli to bude základních dvanáct až šestnáct veršů, nebo něco obsáhlejšího, případně zda využijete další možnosti popsané níže.

Určitou představu o tom, jak může vypadat báseň na zadaná klíčová slova, získáte ZDE.

Poté, co si domluvíme základní věci, já předám náměty do svého řídícího centra, to jest do té tajemné sféry básníkova vědomí, která pracuje nezávisle na něm a která z něj dělá to, čím je – snílka o věcech, které nelze uchopit, ale o kterých lze krásně snít.

Může to trvat několik hodin, nebo i několik dnů, protože na každé básni se snažím pracovat jako na něčem jedinečném, jako na neopakovatelném okamžiku vytvoření díla. V každém případě budete mít nejpozději během tří dnů báseň „na stole“.

 

Cena díla

Občas se o někom říká, že je chudý jako básník, já mám spíš za to, že každá dobře odvedená práce si zaslouží patřičnou odměnu. Určit hodnotu díla není snadné, protože to, co je pro jednoho geniální počin, může někomu jinému připadat jako nesrozumitelné navršení slov. Určit cenu díla je však už jednodušší.

Pokud chcete vyjádřit něco opravdu důležitého k výročí Vám blízkého člověka, tak bych za minimální základ oslavné básně pokládal dvanáct až šestnáct veršů. Určovat cenu za jediný verš (řádek textu) je nesmysl. Báseň v daném rozmezí, která bude vyjadřovat hlavní vlastnosti jubilanta, připomínky jeho životní pouti, zmínky o veselých nebo i smutných událostech tak, aby se dotyčný v básni poznal, stojí 299 korun.

Za tuto cenu dostanete jedinečné dílo, které oslavenci řekne, kým pro Vás je a co ve Vašem životě znamená. V podstatě stejnou částku dáte za kytici, kterou po několika dnech hodí do koše. Báseň mu zůstane už navždy jako připomínka toho svátečního dne.

Ani v případě, že těch informací bude víc a báseň se vyvine do obsáhlejší formy, se cena nemění.

Speciální formou básně je kryptogram, ve kterém první písmena řádků čtená shora dolů dávají nějakou tajenku − například jméno, případně několik slov, větu a tak podobně. Znění tajenky kryptogramu je ovšem nutné dohodnout předem, musí se tomu totiž přizpůsobit počet veršů a tím vytvořit základní kostra básně. A taky se musí připravit samotná tajenka, protože ne všechna písmenka jsou použitelná, jak je vidět na příkladu písmena í v příkladu níže. Daní za složitější kryptogram je jistá míra nesrozumitelnosti textu, což ale na druhou stranu dává prostor fantazii čtenáře, aby v něm pokaždé nalezl trochu jiný význam.

Určit cenu kryptogramu je trochu složitější, protože pokud první písmena řádků mají být nějakým heslem, zbytek básně se jim musí podřídit, ale musí zároveň udržet vlastní myšlenku. Cena básně ve formě kryptogramu zde má proto jednotnou cenu 399 Kč. Je to v podstatě cena běžného klasického ač praktického dárku, s tím rozdílem, že báseň člověku zůstane navždy jako hezká vzpomínka.

Poslední možností, kterou lze báseň ozvláštnit, je vložit ji do obrazu. Pokud mi pošlete nějaký obrázek v co možná nejlepším rozlišení, který má váš blízky v oblibě (může to být třeba námět z oblíbeného filmu, motiv s hudební kapelou atd., s čímž nakonec může souviset i celá báseň), je možné Vám báseň dodat zpracovanou a vloženou do obrazu v Photoshopu.

Zpracování obrazu vyžaduje trochu víc času a ceny se u různých mistrů Photoshopu odvíjejí od hodiny a jsou to nemalé částky. Pokud netrváte na závratné photoshopové kreativitě, myslím, že cena 50 Kč za úpravu textu a vložení do obrazu je velice příjemná. Na svůj mail pak dostanete JPG obrázek s textem básně, který poté už jen předáte dotyčnému, případně z něj můžete nechat udělat obraz.

 

Výsledek všech uvedených kombinací pak může vypadat třeba takhle...😀

Platba

Všechny možnosti ohledně nové básně pro Váš dárek jsou zahrnuty ve formuláři níže, poté je můžeme ještě doladit mailem, případně telefonicky. No a pak už stačí jen uhradit platbu na číslo účtu 235 201 536 / 0300, a já okamžitě po připsání částky začínám na básni pracovat.

Pusťme se do toho, ať přineseme kousek radosti do chmurné doby... 😉

 

Objednávkový formulář


Vyberte si jenom jednu ze čtyř následujících možností:
 


Přečtěte si prosím obchodní podmínky a zaškrtněnte souhlas:
 

Komentáře

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky


Nepřihlášený